Hogy kell megoldani ezt és ezt a feladatot? (matek, kordináta geometria! )


Lépésről lépésre levezetve kéne megoldanom..


1.: Írjuk fel az origóra illeszkedő, "n"(felül nyíl) normálvektorú egyenes egyenletét az alábbi esetekben.

a)n(-1;4) b)(5;-3)


2.:P0(nulla alsóindexben) (1;;-4)pont, és n(5;2) normálvektor által meghatározott egyemesre illeszkedik a P pont. Számítsuk ki a P második kordinátáját, ha az első kordinátája:

a)0; b)1


2012. márc. 11. 21:23
 1/3 A kérdező kommentje:
**Egyenesre..
2012. márc. 11. 22:18
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ha van az egyenesnek egy pontja meg megvan a normálvektor, akkor nagyon egyszerű felírni az egyenletét. Ezt tanuld meg, sokszor kell:

A pont: P(x0;y0)

A normálvektor: n(a;b)

Az egyenes egyenlete: a·x + b·y = a·x0 + b·y0

Most:


1. Origó: P(0;0)

a) -1·x + 4·y = -1·0 + 4·0

vagyis 4y-x=0


b) 5x + (-3)y = ... folytassad, biztos menni fog.


2. P0(1;-4), n(5;2)

Az egyenes: 5x+2y = 5·1+2·(-4)

vagyis 5x+2y=-3

Ezen van rajta a P pont.


Ha egy pont rajta van az egyenesen, akkor az egyenes egyenlete teljesül, ha x és y helyére beírjuk a pont koordinátáit:


a) P(0;b)

5·0 + 2·b = -3

2b = -8

b = -4

Vagyis a pont a P(0;-4)


b) P(1;b)

Ezt próbáld kiszámolni magad az előző alapján, biztos menni fog.

2012. márc. 12. 10:19
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. márc. 12. 15:29