5 fajtát tanultunk aki ért hozzá az biztos tudja miről is beszélek. Azt a részét nem értem amikor az egyenlet mind két oldalán van/vannak tényezők. Azt hogy kell megoldani? Tessék itt egy példa: 5x a négyzeten =3x2018. ápr. 18. 17:10
1/2 anonim válasza:
5x² = 3x
Ugyanarra az oldalra gyűjtjük az x-eket.
5x² - 3x = 0
Kiemeljük az x-et.
x(5x - 3) = 0
Ez két esetben teljesülhet:
1. x = 0
2. (5x-3) = 0, azaz x = 0,6
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2018. ápr. 18. 17:32