Segítség! Matekból nem értem az egyenletek megoldását szorzattá alakítással, hogy kell?

5 fajtát tanultunk aki ért hozzá az biztos tudja miről is beszélek. Azt a részét nem értem amikor az egyenlet mind két oldalán van/vannak tényezők. Azt hogy kell megoldani? Tessék itt egy példa: 5x a négyzeten =3x

2018. ápr. 18. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

5x² = 3x

Ugyanarra az oldalra gyűjtjük az x-eket.

5x² - 3x = 0

Kiemeljük az x-et.

x(5x - 3) = 0


Ez két esetben teljesülhet:

1. x = 0

2. (5x-3) = 0, azaz x = 0,6

2018. ápr. 18. 17:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2018. ápr. 18. 17:32