Ebben a két feladatban elakadtam. Milyen képletekkel lehet megoldani?


1. Határozd meg a C pont koordinátáit, ha C az A(5,4) pontnak a B(-2,1) pont szerinti szimmetrikusa.


2. Számítsd ki az ABC háromszög A pontjából húzott magasságának hosszát, ha AB=3, AC=4 és BC=5.


Előre is nagyon köszönöm.



2018. aug. 18. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:

2. Ismered mindhárom oldalt, ebből tudsz szögeket számolni. BC oldalról merőlegest állítasz az A csúcsra (magasság), kiszámolod a 3 oldal hosszából mondjuk a B oldalnál fekvő szöget. Utána már egy egyszerű szögfüggvénnyel kiszámolod a magasságot.

(1-est nem értem mi az hogy pont szerinti szimetrikusa)

2018. aug. 18. 21:21
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
1. (Szerintem!) ugye itt visszakanyarodunk az A pontra. Először is ábrázolnám koordináta rendszerben. Utána a körzőt beleszúrod az A pontba, kinyitod B-ig. Nem csukod vissza a körzőt, hanem megtartod ebben a távolságban. Majd összekötöd az A és B pontot vonalzóval. A pont fele hosszabbítsd meg! Majd a már lemért A-B közti távolságot A-ból a meghosszabbított részre átméred és bejelölöd. Ez lesz a C pont.:) le tudod olvasni majd a koordináta rendszerből.
2018. aug. 18. 23:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Masodik valaszolo..lehet igy megkapom a koordinatait a C pontnak, viszont nekem le kell vezetnem a feladat megoldatasat. Rajzot max magamnak hasznalhatok, de a levezetest az nelkul kell megoldjam... de koszonom a valszt:)
2018. aug. 19. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
2. más megoldás: Ha behúzod a magasságot, akkor kapsz két derékszögű háromszöget, amikre használhatsz Pitagorasz-tételt is.
2018. aug. 19. 17:42
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Úgy érted, hogy A-nak a tükörképe a C, ha az A-t tükrözzük a B-re?

Ekkor:

AB=BC

AB=B-A és BC=C-B

2018. aug. 19. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 1-re a választ vektorokkal gondoltam, tehát pl BC egy vektor.
2018. aug. 21. 14:29
 7/8 vurugya béla ***** válasza:

1. feladat.

tükrözni kell az A pontot a B-re, ez a keresett C pont, ha jól értem.

Jelöljük ismeretlenekkel C két koordinátáját: C(x;y)

Ekkor AC felezőpontjának koordinátái:

F( (5+x)/2 ; (4+y)/2) ) --> ez épp a B pont kell legyen!

Akkor pedig az első koordinátára igaz, hogy

(5+x)/2 = -2 -ebből x=-9 jön

A másodikra pedig: (4+y)/2) = 1 - ebből y=-2 jön.


Tehát C(-9; -2).

2018. aug. 21. 18:05
 8/8 vurugya béla ***** válasza:

Vegyük észre, hogy a háromszög derékszögű, mert 3^2+4^2=5^2.

,emiatt A a derékszögű csúcs.

A háromszög területe: T = (3*4)/2 = 6 területegység.

A háromszög területe felírható az "a" átfogóval és a hozzá tartozó "m" magassággal is:

T= (a*m)/2, azaz

6 = (5*m)/2

ebből m=2,4

2018. aug. 21. 18:11