2018. aug. 12. 15:19
1/2 anonim válasza:
Gondolom eltekinthetünk a közegellenállástól...stb., ekkor ez egy egyenletesen változó mozgás. A test által megtett útra s=v_0*t+(a/2)*t^2 érvényes, ahol a kezdősebesség v_0=0 m/2, és szabadesés miatt a=g=9.81 m/s^2, valamint s=35 m. Ebből t kifejezhető. Másrészt az elért sebességre v=v_0+a*t, itt szintén v_0=0 m/s, a=g=9.81 m/s^2, t értéke pedig az előző pontból jön.
2/2 sharkxxx válasza: