1. Egy autó sebessége 50 km. t 20 meter/szekundum állandó sebsséggel tett meg. Mennyi idő alatt? 2. Egy biciklis 10 km. t 1 óra 20 perc alatt tett meg állandó sebességgel. Mekkora volt a sebessége?

Tudnátok segiteni nekem ebben kérlek irjátok le a teljes megoldást!

2016. okt. 30. 21:45
 1/2 anonim válasza:

1. v = 20 m/s

s = 50 km = 50000 m


v=s/t => t = s/v = 50000/20 = 2500 sec


2. s = 10 km = 10000 m

t = 1 h 20 min = 80 min = 4800 sec

v=s/t = 10000/4800 = 2,08333 m/s

2016. okt. 30. 21:54
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2016. okt. 31. 15:37