Hogy tudnám ezt a függvényes és ezt a trigo feladatot megoldani? Köszi.


1. Adott az f: R-> R, f(x)=2x+1 függvény. Határozd meg a függvény grafikonján azt a pontot, amelynek abszcisszája és ordinátája egyenlő!


2. Számítsd ki sin^2 130°+ cos^2 50°.


2018. aug. 5. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
17%

Rajzolj koordinata rendszert,abba ird fel a tengelyeket,a fgv. a +1nel metszi az y tengelyt es onnan lepegess jobbra 1,ketto fel,es hatrafele is ugyanezt,kapsz egy linearis fgv-t,amely szigoru monoton novekszik.megnezed melyik pontban van ugyanott x es y.Pl. x=2 es y is = 2


2.itt a szogfuggvenyeknel tudni kell az egyenletet.Ha van fgv tabla benne van,vagy a matek tk-ban.

2018. aug. 5. 21:58
 2/2 Angelo84 ***** válasza:
95%

szia.


az első feladatnál, ahogyan az első válaszoló írta, az szükséges, hogy az y és az x koordináta megegyezzen. lényegében az a f(x) az maga az y koordináta, hogy ha x helyére valami értéket beírunk, vagyis a fv így is felírható:


y = 2x+1


de mivel nekünk az kell, hogy y legyen egyenlő x, ezért az y helyére odaírom, hogy x, és nézd mit kapok:


x = 2x+1


ez meg egy elsőfokú egyenlet, átrendezed, és meg is kapod, hogy melyik értéknél lesz az abszcissza és az ordináta egyenlő


a 2. feladatnál meg azt illik tudni, hogy


sin(valami) = sin(180-valami)


vagyis:


sin(130) = sin(180-130) = sin(50)


és azt is illik tudni, hogy


sin^2(x) + cos^2(x) = 1


tehát az elsőt felhasználva ezt is írhatom:


sin^2(50) + cos^2(50), és akkor ez egyenlő eggyel.

2018. aug. 5. 22:33