Hogyan kell megoldani ezt a függvényes feladatot?


[link]


Előre is köszönöm a segítséget.



2015. ápr. 17. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljes négyzetté kell alakítani a függvényt:


=(x+5)^2-4


Tudjuk, hogy a négyzetes tag értéke vagy pozitív vagy 0, ebből következően akkor vagyunk nyerők, hogyha annak az értéke 0, ezt x=-5 esetén érjük csak el, ekkor a függvény értéke (-5+5)^2-4=0-4=-4

2015. ápr. 17. 19:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. ápr. 19. 12:50