[link]
2013. dec. 2. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

x^2+4x+3=(x+2)^2-1

A változót felcseréljük


x=(y+2)^2-1

x-1=(y+2)^2

gyök(x-1)=y+2

gyök(x-1)-2=y

2013. dec. 2. 21:25
 2/3 A kérdező kommentje:

Oké. Köszi!


De hogyan igazoljam az inverz létezését ill. az értelmezési tartományt micsoda?

2013. dec. 3. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem észrevetted a hibát benne gyök(x-1) az rossz a

jó a gyök(x+1) Ezért elnézésedet kérem.


Az invertálhatóság feltételéről találtam neked egy jó linket. ez szerintem pontosabb mint az én magyarázatom lenne:

[link]

2013. dec. 4. 09:37