Egy 800 kg-os autó 10 m/s sebességről 25 m/s-ra növelte a sebességét 5 s alatt. Mennyi a gyorsulása? Mekkora erő gyorsította? Mennyi utat tett meg a gyorsítás alatt?

2018. júl. 25. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1. a = Δv / Δt

2. F = m * a

3. s = vátl * t

Feltéve, hogy állandó a gyorsulás, vátl = (v1 + v2) / 2

2018. júl. 25. 19:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 25. 19:36