Légyszi pontos válaszokat!2018. júl. 16. 10:58
1/3 anonim válasza:
400 15% = 60
---------------------
11% - 50,358
100% - ?
50,358*100/11=457.8
-------------------
720 - 100%
216 - ?
21600/720= 30
2/3 2*Sü válasza:
> Mi a 400-nak a 15%-a?
Valaminek a 15%-a azt jelenti, hogy a 15/100 -ad része.
400-nak a 15%-a:
400 * 15/100
> Melyik számnak a 11%-a az 50,358?
x * 11/100 = 50,358
(Innen már csak meg kell oldani az egyenletet.)
> Hány százaléka a 720-nak a 216?
720 * x/100 = 216
(Itt is csak meg kell oldani az egyenletet.)
3/3 anonim válasza:
első osztályos vagy? mert akkor érteném, hogy miért nem tudsz osztani és szorozni. Na de ahoz képest írni tudsz szóval nem értem..
60
457,8
30%