Mi a 400-nak a 15%-a? Melyik számnak a 11%-a az 50,358 Hány százaléka a 720-nak a 216?

Légyszi pontos válaszokat!

2018. júl. 16. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

400 15% = 60


---------------------


11% - 50,358

100% - ?


50,358*100/11=457.8


-------------------


720 - 100%

216 - ?


21600/720= 30

2018. júl. 16. 11:02
 2/3 2*Sü ***** válasza:

> Mi a 400-nak a 15%-a?


Valaminek a 15%-a azt jelenti, hogy a 15/100 -ad része.


400-nak a 15%-a:

400 * 15/100


> Melyik számnak a 11%-a az 50,358?


x * 11/100 = 50,358

(Innen már csak meg kell oldani az egyenletet.)


> Hány százaléka a 720-nak a 216?


720 * x/100 = 216

(Itt is csak meg kell oldani az egyenletet.)

2018. júl. 16. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:

első osztályos vagy? mert akkor érteném, hogy miért nem tudsz osztani és szorozni. Na de ahoz képest írni tudsz szóval nem értem..

60

457,8

30%

2018. júl. 16. 14:29