2017. jan. 23. 12:44
1/2 anonim válasza:
Az "a" szám 15 százaléka: 0,15a
A "b" szám 60 százaléka: 0,6b
Tudjuk, hogy ezek egyenlőek: 0,15a = 0,6b
a) Kérdés. Fejezzük ki a "b" számot
b = 0,15a/0,6
b = 1/4 a
Innen már mondd meg te, hány százaléka "b" "a"-nak!
.
A b) kérdést próbálgatássai is könnyen leg elehet oldani, hiszen természetes számokról van szó. De felírhatsz egyenletet is:
a^2 + b^2 = 68
a^2 + 1/16 a^2 = 68
17/16 a^2 = 68
a^2 = 64