Utalomamatekot2.0 kérdése:

Adottak a és b természetes számok úgy, hogy az a szám 15%-a egyenlö a b szám 60%-ával. a) Hány százaléka a b szám az a számnak? b) Határozd meg az a és b számokat, ha anégyzet+bnégyzet=68


2017. jan. 23. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az "a" szám 15 százaléka: 0,15a

A "b" szám 60 százaléka: 0,6b

Tudjuk, hogy ezek egyenlőek: 0,15a = 0,6b

a) Kérdés. Fejezzük ki a "b" számot

b = 0,15a/0,6

b = 1/4 a

Innen már mondd meg te, hány százaléka "b" "a"-nak!

.

A b) kérdést próbálgatássai is könnyen leg elehet oldani, hiszen természetes számokról van szó. De felírhatsz egyenletet is:

a^2 + b^2 = 68

a^2 + 1/16 a^2 = 68

17/16 a^2 = 68

a^2 = 64

2017. jan. 23. 13:10
 2/2 anonim ***** válasza:
a=8 b=2
2017. jan. 23. 13:28