Hogyan oldjam meg ezeket?

Figyelt kérdés

1.A jármű szóalkotási módja kellene nekem. Mindenhol kerestem, de nem találom. Én szóképzésre gondoltam. :S


2.Milyen helyesírási alapelv érvényesül ezekben?:

asztal: ez kiejtés

Helyesen: hagyomány

Azt: ??? szóelemzés?

Könnyebb: egyszerűsítés ?


2010. jún. 17. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
hü, ez nagyon rég volt már, de azt: összeolvasás sztem, a könnyebb tuti egyszerűsítés
2010. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Összeolvasás?

Alapelvek kellenek. :S Helyesírási alapelv.

2010. jún. 17. 19:33
 3/10 anonim ***** válasza:
a könnyebb az tuti egyszerűsítés,röviden ejtem,hosszan írom.szerintem az azt is jó,mint szóelemző írásmód.
2010. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az azt szóelemzés szerintem is,bár nehéz,mert éppen kiejtés is lehetne,de az a z elbizonytalanít,inkább szóelemzés.Könnyebb pedig tuti,hogy nem összeolvadás.Az összeolvadás pl.:- összeolvadás: tj, dj, nj, ts, ds, gys, tsz stb.(szaporodjon) Az,amikor a dj hangkapcsolat helyett egy harmadik hangot,hosszú ggy-t ejtünk.Ha egymás mellett álló két különböző msh. helyett egy harmadik hangot ejtünk,összeolvadás történik.A könnyebben sehol sincs összeolvadás!
2010. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,a könnyebb szerintem is szóelemző.Én idén tanultam,és dicséretes ötös vagyok nyelvtanból.De ez nem azt jelenti,hogy biztosan jót mondok.
2010. jún. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy ennyit írok,de eszmbe jutott,hogy az egysz. írásmód a többjegyű betűk kettőzésekor lép érvénybe,pl. pötty.Tehát a könnyebb az egysz.!
2010. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elgondolkoztam,és eszembe jutott.....Bocsika!De legalább időben szóltam.
2010. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából már mind1, 18-án volt szóbelim, de nem ezt húztam. :D
2010. jún. 21. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:

asztal: kiejtés

helyesen: hagyomány (ly miatt)

azt: szóelemzés (zöngésség szerinti hasonulás)

könnyebb: egyszerűsítés (mert nem "könynyebb") szerintem... :D

2010. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóalkotás módjához szerintem az kell, hogy hogyan képzed az adott szót, szerintem le kellene elemezni, hogy szótő, képző, jel, rag. Mi azt hiszem már 6.-ban vettük és szakközépben 9., 10. táján ismételtük. Szerintem ez az, ha van nyelvtankönyved, akkor biztos benne van! :)
2010. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!