D2=D1 (1+a1*deltaT) DeltaT akarom kifejezni. Hogy zajlik az egyenletrendezés?

2018. jún. 26. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint általában;

osztod D1-gyel: D2/D1 = 1+a1*deltaT

kivonsz 1-et: D2/D1 -1 = a1*deltaT

végül osztasz a1-gyel: (D2/D1 -1)/a1 = deltaT

ezt még lehet szépíteni, hogyha elvégzed a kivonást és a megfelelő átalakításokat: (D2-D1)/(D1*a1) = deltaT

2018. jún. 26. 22:03
 2/4 A kérdező kommentje:
Az eredmény azonban ugyanaz?
2018. jún. 27. 09:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel ekvivalens átalakításokat végeztünk, igen.
2018. jún. 27. 09:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, ugyanaz köszönöm.
2018. jún. 27. 09:22