A megoldási lépésekre lennék kíváncsi. y=mx+b szabállyal próbáltam de valami nem áll össze.

2018. jún. 25. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A kör középpontja az origó. Felírod az origón átmenő a 4x-2y=7 egyenletű egyenesre merőleges egyenes egyenletét, ami 2x+4y=0 azaz x+2y=0. Ennek veszed a metszéspontját a körrel (egyenletrendszer). Ebből y1=gyök(5) és y2=-gyök(5), valamint x1=-2*gyök(5) és x2=2*gyök(5).

Ezen a két ponton átmenő egyenes egyenletét felírod (4;-2) normálvektorral.

Jó munkát!

Szólj ha elakadtál.

2018. jún. 25. 15:45
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Jó bonyolult amit #1 csinál, lényegesen egyszerűbb megoldás is van. A lépések:


1. Leolvasod az egyenes meredekségét, ez m=2.


2. Az érintők egyenleteit y=2*x+b alakban keresed.


3. Beírod a kör egyenletébe ezt, azaz:


x^2+(2*x+b)^2=25.


4. x-re ez másodfokú lesz.


5. Megoldod b-re a diszkrimináns=0 egyenletet.


Remélem követhető.

2018. jún. 25. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es!

Két megoldás van. Te hogy hozod ki mindkét megoldást?

2018. jún. 25. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja megvan. Bocsi félrenéztem. 1-es voltam
2018. jún. 25. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

A diszkrimináns=0 egyenlet b-re másodfokú, ezt nem írtam ugyan, de látjuk. Annak pedig két megoldása lesz, b1 és b2.


Ebből az érintő egyenlete már felírható, érted?

2018. jún. 25. 19:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló, a függvény meredeksége nem

y=2x+b/2?

2018. jún. 26. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: Mielőtt butaságokat írnál, nézz utána alap fogalmaknak.


U.i. a meredekség egy adott szám, nem pedig egyenlet. A leírt lépéseket miért nem csináltad már végig?

2018. jún. 26. 11:59