2016. jan. 27. 14:47
1/1 anonim válasza:
AC és BD párhuzamossága miatt OCA háromszög és ODB háromszög hasonló.
BD és AC oldalaik aránya 8:4=2; többi oldaluk aránya is ilyen.
OB:OA=2
OB:2=2
OB=4
OB=OA+AB
4=2+AB
2=AB
OD:OC=2
OD:3=2
OD=6
OD=OC+CD
6=3+CD
3=CD