Egy O csúcspontú szög szárait két párhuzamos egyenessel elmetszettük, úgy hogy a csúcstól számítva az egyik száron a metszéspontok rendre A, B a másik száron pedig C, D. OA=2, AB=? , OC=3, CD=? , AC=4, BD=8?

2016. jan. 27. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

AC és BD párhuzamossága miatt OCA háromszög és ODB háromszög hasonló.

BD és AC oldalaik aránya 8:4=2; többi oldaluk aránya is ilyen.


OB:OA=2

OB:2=2

OB=4

OB=OA+AB

4=2+AB

2=AB


OD:OC=2

OD:3=2

OD=6

OD=OC+CD

6=3+CD

3=CD

2016. jan. 30. 01:32