2018. jún. 23. 16:37
1/2 anonim válasza:
Legyen a két sík egyenlete A1*x+B1*y+C1*z+D1=0
és A2*x+B2*y+C2*z+D2=0.
Igazolható, hogy a merőlegesség feltétele:
A1*A2+B1*B2+C1*C2=0.
Ebből remélem megy már.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm
2018. jún. 23. 18:08