Hogyan tudom meghatározni annak a síknak az egyenletét, ami átmegy két adott ponton és merőleges egy adott síkra?


2018. jún. 23. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a két sík egyenlete A1*x+B1*y+C1*z+D1=0

és A2*x+B2*y+C2*z+D2=0.


Igazolható, hogy a merőlegesség feltétele:


A1*A2+B1*B2+C1*C2=0.


Ebből remélem megy már.

2018. jún. 23. 17:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm
2018. jún. 23. 18:08