Pekisz kérdése:

Homogén mágneses mezőben Alfa részecskék d=0,25m átmérőjű körpályán mozognak. A mágneses indukció vektora merőleges a részecskék sebesség vektorára és B=1,2T. Malfa=6,68*10^-27kg. Mekkora a részecskék sebessége?

Ha lehet, kérnék egy levezetést is!
2018. ápr. 22. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, a házifeladatok megoldása nem tudományos kérdés!
2018. ápr. 22. 14:31
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


q*v*B = m*v^2/R /:v


q*B = m*v/R


v = q*B*R/m


A számoláshoz még ki kell keresned az alfa részecske töltését (q).

2018. ápr. 23. 11:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen... annyit elárulok, hogy a jegyzet a megoldást tartalmazza, viszont a levezetést nem. Én is ezt a képletet használtam és a megadott adatokkal nem jött ki a jegyzet megoldása... elbizonytalanodtam... ezért a kérdés...
2018. ápr. 23. 18:20