Ha lehet, kérnék egy levezetést is!2018. ápr. 22. 13:01
1/3 anonim válasza:
Nem, a házifeladatok megoldása nem tudományos kérdés!
2/3 anonim válasza:
q*v*B = m*v^2/R /:v
q*B = m*v/R
v = q*B*R/m
A számoláshoz még ki kell keresned az alfa részecske töltését (q).
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen... annyit elárulok, hogy a jegyzet a megoldást tartalmazza, viszont a levezetést nem. Én is ezt a képletet használtam és a megadott adatokkal nem jött ki a jegyzet megoldása... elbizonytalanodtam... ezért a kérdés...
2018. ápr. 23. 18:20