2018. jún. 21. 12:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Adok mindjárt egy linket
2018. jún. 21. 12:52
 2/8 A kérdező kommentje:
2018. jún. 21. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az.


Felteszed az elején, hogy b<=a, ebből helyesen kijön az, hogy

[(a+b)/2]^n<=a^n


De mivel b<=a volt, ezért nem írhatod oda, hogy a<=b.

Nem használhatod ki azt, hogy b<=a és azt is a<=b a kettő együtt csak akkor igaz, ha a=b.


(a+b)/2 >= b

Emiatt

[(a+b)/2]^n >= b^n


Egy igaz egyenlőtlenséget összeadsz egy hamissal így a bizonyítás többi része értelmetlen.

2018. jún. 21. 13:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni, hogy hogy kezdjek hozzá?
2018. jún. 21. 22:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Közepek közötti egyenlőtlenség használható ennél? Mert én szerintem nem.
2018. jún. 21. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:
N szerinti teljes indukcioval kihozhato.
2018. jún. 22. 08:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom kihozni K+1 re az egyenlőtlenséget... :(
2018. jún. 23. 11:52
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

n=1: (a+b)^1\leq 2^{1-1}(a^1+b^1)

a+b\leq a+b


n=k-ból k+1?

(a+b)^{k+1}\leq 2^{k+1-1}(a^{k+1}+b^{k+1})

Osszad le a+b-vel. Jobb oldalon lesz egy csomó szirszar, de benne lesz az a^k+b^k, a kettőhatványt dolgozd meg kicsit, és megkapod az n=k esetet.

2018. jún. 25. 00:14