Hogyan oldhatnám meg ezt a feladatot?

Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az A(12, 6) ponton és az egyenes valamint a koordinátatengelyek által meghatározott háromszög területe 150.

2018. jún. 14. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer lesz belőle az biztos, és vélhetően nem egy megoldása lesz.

Magáról a keresett egyenesről annyit tudunk, hogy y(x)=m*x+b formában kell megadnunk, amiben két ismeretlen is van: m és b. Ebbe bele lehet még foglalni az A(12,6) pontot, így meg is van az 1. egyenlet. Még minimum egy egyenlet kell hogy megoldható legyen az egyenletrendszer. Ez pedig a területre vonatkozó képlet lesz. Vagyis fel kell írni a háromszög területét, csak most nem a megszokott módon, hanem úgy hogy a 3szög a koordinátarendszerben van elhelyezve. Ha ez is megvan, akkor meg csak meg kell oldani az egyenletrendszert és kész is van a feladat.

Kell még hozzá plusz segítség, vagy meg ennyivel is?

2018. jún. 14. 22:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyi észrevétel, hogy a meredekséges y = m*x + c alaknál most kézenfekvőbb lehet a tengelymetszetes egyenlet:

x/a + y/b = 1

[link]

Ugye itt a és b kapásból megmondja, hogy hol metszi az egyenes az x és y tengelyeket.


(Persze, kérdező, azt az alakot használd, ami neked kényelmesebb, a normálvektoros vagy bármely más alaknál is működik a 22:01-es válaszadó gondolatmenete.)

2018. jún. 14. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ehazi-n ezt válaszoltam:

[link]

2018. jún. 14. 22:45
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Nos, a koordinátatengelyek merőlegesek egymásra. Milyen ez a háromszög, milyen módon lehet kiszámolni a területét? Két egyenes is jó lesz.
2018. jún. 15. 16:27