Az anyagmennyiség segítség? (7. oszt. Kémia)?

Azt tudom hogy 1mol az 6×10 a huszon harmadikon de 2mol már miért 12x10 a huszonnegyediken? Sajnos a tanáromra nem számíthatok.

2018. jún. 11. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem annyi. 1 mol az 6x10 a huszonharmadikon db részecske. 2 mol az (2x6) -> 12x10 a huszonharmadikon db. 20 mol lenne 12x 10 a huszonnegyediken
2018. jún. 11. 19:45
 2/6 A kérdező kommentje:
Könyvemben az áll 2mol az 1,2x10a huszonnegyediken részecske. 5mol már 3x10a huszonnegyediken. 0,5mol is ennyi csak annyi különbséggel hogy az huszonharmadikon. Ez miért van? Az egyik huszonnegyedik a másik huszonharmadik.
2018. jún. 11. 20:02
 3/6 E1992 ***** válasza:

2 mol az (2*6) *10 a huszonharmadikon, ami 12*10 a huszonharmadikon. Ezt normálalakba kell átírni, ami 1,2*10 a huszonnegyediken.


5 mol esetében:

(5*6) *10 a huszonharmadikon = 30*10 a huszonharmadikon =3*10 a huszonnegyediken



7 mol esetén:

(7*6) * 10 a huszonharmadikon = 42*10 a huszonharmadikon= 4,2*10 a huszonnegyediken.


Így már ok?

Kérdezz, ha vmi nem világos ;)

2018. jún. 11. 20:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ohhh azt hiszem értem szóval hogy ha valamit normál alakban írunk az huszonnegyediken lesz a másik meg huszonharmadikon jól értem?
2018. jún. 11. 20:27
 5/6 E1992 ***** válasza:

Nem mindig huszonnegyediken lesz.

A normálalak az arra vonatkozik,hogy a 10 a valahanyadikon előtti számnak 1-nél nagyobb vagy egyenlőnek, de 10-nél kisebbnek kell lennie. S ehhez lépest változtatjuk a kitevőt. Írok még példákat, hátha így egyszerűbb a magyarázat.



0,5 mol esetén:

(0,5*6)*10 a huszonharmadikon = 3*10 a huszonharmadikon.


100 mol esetén:

(100*6)*10 a huszonharmadikon =600*10 a huszonharmadikon =6*10 a huszonötödiken(mert 2 nullával kevesebbet írtam le, ezért kettőt adok a kitevőhöz)



25 mol esetén:

(25*6)*10 a huszonharmadikon = 150*10 a huszonharmadikon =1,5 *10 a huszonötödiken



0,05mol esetén:

(0,05*6)*10 a huszonharmadikon =0,3*10 a huszonharmadikon =3*10 a huszonkettediken (itt 1-et le kell vonni a kitevőből, mert a 10 előtti szám nulla egész vmennyi volt, így normálalakba való átíráskor ki kell vonni a kitevőből).



Remélem világosak a példák. Írj légyszi továbbra is, ha van kérdésed! ;)

2018. jún. 11. 20:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Érteeeem nagyon szépen köszönöm :)
2018. jún. 15. 17:06