Ugye a KNO3 moláris tömege 101 g/mol. Meg van adva a feladatban, hogy a tömege 100g. A kérdés, hogy mennyi az anyagmennyiség. Ezt úgy kell kiszámolni, hogy a 101-et el kell osztani a 100-al, tehát a moláris tömeget a tömeggel? Nekem így 1,01 jött ki, ez így jó? Vagy ha nem hogyan kell kiszámolni? SÜRGŐS!!!2018. febr. 13. 22:58
1/1 anonim válasza:
KNO3 moláris tömege tényleg 101g/mol. Ha meg van adva, hogy tömege 100 gramm, akkor M= m/n, vagyis a moláris tömeg=tömeget osztani kell az anyagmennyiséggel ebből
n=m/M, vagyis az anyagmennyiség= tömeget osztani kell a moláris tömeggel. n= 100/101=0,99mol