Mennyi víz tömege, és az anyagmennyisége? Holnapra kell, nagyon szükséges lenne!


Mennyi a víz tömege:

0,1 mol víz:

3*10(a huszonharmadikon db. )( csak nem tudok kicsi számokat írni):

2,5 mol H2O:

10*12(huszonharmadikon) db.


Mennyi a víz anyagmennyisége?

18 g víz:

27 g víz:

90 g víz:

6 g víz:

(*-szorzásjel)


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2016. máj. 12. 16:29
 1/2 Arp Du ***** válasza:

Víz moláris tömege= 18 g/mol (1 mol víznek a tömege 18 g)


0,1 mol az 1 mol-nak tized része, a tömege is tized része: 1,8 g

(0,1 mol *18 g/mol =1,8 g)


6*10^23 db részecske van 1 mol vízben (ugyanígy más anyagokban is)

3*10^23 db részecske az feleannyit vagyis 0,5 mol vizet jelent.

0,5 mol az 1 molnak fele része, a súlya is feleannyi: 9 g

(0,5 mol *18 g/mol =9 g)


2,5 mol tömege: 2,5 mol *18 g/mol= 45 g


10*10^23 db az 1 mol*10/6=1,67 mol víz, ennek tömege: 1,67*18 =30,06 g



tömeg /moláris tömeg= anyagmennyiség

18g /18 g/mol = 1 mol

27g /18 g/mol = 1,5 mol

90g /18 g/mol=... mol

6g/ /18 g/mol=... mol

2016. máj. 12. 19:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. máj. 13. 15:31