(20fokon 100g víz, 31,6 g kálium-nitráto old.)
A megoldókulcs 4,5 g szilárd KNo3-at ír és 149,1 g telített oldatot,ami 24%-os.Próbáltam számolni de sehogy se jön ki..
2016. ápr. 4. 22:46
1/2 Silber válasza:
Az eltűnő anyag csak a párolgó víz lehet. A térfogatból, sűrűségből és tömegszázalékból kiszámolható az eredeti víz- és KNO3-tömeg:
m(o)=Rho(o)*V(o)
%(m/m)(KNO3)=m(KNO3)/m(o)*100
m(H2O)=m(o)-m(KNO3)
A víz tömegéből kivonsz 70-et a töményebb oldat víztartalmának meghatározásához, a KNO3 tömege pedig ugyanannyi marad.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2016. ápr. 5. 02:19