Egy munkadarabot 12 fokos vízzel hűtünk. A hűtéshez 10 perc alatt 250liter vizet használunk fel amely 57 fokra melegszik. Mennyi hőt vesz fel a víz percenként?

q=cmDeltaT-vel számolva:7,87 MJ jön ki. Könyv szerint 5,28 mit csinálok rösszul?
2018. jún. 6. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

250l/10perc = 1500 liter/óra, ha víz sűrűségét 1kg/dm3-nek vesszük, akkor a víz tömegárama : 0,417kg/s

q=m*cp*deltaT= 0,417*4200*45=78813 J/s =4,73 MJ/perc


Szóval szerintem hibás a feladat. Milyen adatok vannak még megadva?

2018. jún. 6. 23:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, a tömeget hagytam ki. 100kg
2018. jún. 7. 19:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezer bocs. 100kg-os acél munkadarabot 2m3 18fokos vízben edzünk.Mekkora az acél eredeti hőmérséklete ha az edzés után a víz hőmérséklete 20 fokra emelkedik?
2018. jún. 7. 19:56