q=cmDeltaT-vel számolva:7,87 MJ jön ki. Könyv szerint 5,28 mit csinálok rösszul?2018. jún. 6. 21:01
1/3 anonim válasza:
250l/10perc = 1500 liter/óra, ha víz sűrűségét 1kg/dm3-nek vesszük, akkor a víz tömegárama : 0,417kg/s
q=m*cp*deltaT= 0,417*4200*45=78813 J/s =4,73 MJ/perc
Szóval szerintem hibás a feladat. Milyen adatok vannak még megadva?
2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, a tömeget hagytam ki. 100kg
2018. jún. 7. 19:54
3/3 A kérdező kommentje:
Ezer bocs. 100kg-os acél munkadarabot 2m3 18fokos vízben edzünk.Mekkora az acél eredeti hőmérséklete ha az edzés után a víz hőmérséklete 20 fokra emelkedik?
2018. jún. 7. 19:56