2016. jan. 18. 20:18
1/1 anonim válasza:
Az 1,5 m magas állvány tetejéről az épület falára bocsátott merőleges egyenes két részre bontja a 32 m magas falat. Az egyenes feletti rész 30-1,5 = 28,5 m.
A merőleges egyenes, aztán a fal felső, 28,5 m-es része, és az épület tetejétől az állvány tetejére bocsátott egyenes egy derékszögű háromszöget alkot.
A derékszögű háromszög egyik befogójának hossza és a vele szemközti szög ismert. Például, tangens függvénnyel kiszámolható a másik befogó hossza is, ami az épülettől való távolság.
tg(6,3°) = 28,5 / x
x = 28,5 / tg(6,3°)
x ≈ 28,5 / 0,11
x ≈ 259 m