a) 24 g magnézium vagy 32,5 g cink
b) 9 g alumínium vagy 13 g cink
c) 3x10(felsőindex=23) cinkatom vagy 2x10(felsőindex=23) alumíniumatom
d) 0,1 mol vasatom vagy 13,5g alumínium
?
2018. jún. 5. 23:09
1/3 A kérdező kommentje:
A kérdés: Melyik fejleszt sósavból több hidrogéngázt?
2018. jún. 5. 23:10
2/3 anonim válasza:
Írd fel a reakcióegyenleteket, rendezd, és nézd meg, hogy hol keletkezik több H2
3/3 sharkxxx válasza:
a)
24 g Mg = (24/24,305)*6*10^23 = 592470685044229582390454 Mg atom
32,5 g Zn = (32,5/65,390)*6*10^23 = 298210735586481113320079 Zn atom
Egy magnézium atom 2 hidrogénatomot fog fejleszteni:
2*592470685044229582390454 = 1184941370088459164780908 H atom
Egy cink atom 2 hidrogénatomot fog fejleszteni:
2*298210735586481113320079 = 596421471172962226640158 H atom
24 g Mg több hidrogénatomot fog fejleszteni, mint 32,5 g Zn.