2016. máj. 29. 18:50
1/2 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hányadikos vagy?
2/2 Anonymus012 válasza:
Szia!
1,
Fe+2HCl=FeCl2+H2
m(Fe)=7g
n(Fe)=7/55,8=0,13mol
A vas s a hidrogén közötti arány 1:1 így:
n(Fe)=n(H2)
m(H2)0,13*2=0,26g
2,
4H2+2O2=4H2O
m(elegy)=2kg->2000g
W(elegy)%=12,5%(O2-re vonatkoztatva)
m(O2)=2000*0,125=250g
n(O2)=32/250=0,128mol
Az O2 és a víz aránya 2:4(azaz 1:2-es),tehát:
n(O2)=n(H2O) DE ÚGY,hogy 2x veszed az n(O2)-őt,mert 1:2-es az arány.
Tehát:
n(H2O)0,128*2=0,256mol
m(H2O)=0,256*18=4,608g
3,
Mivel az O2 teljesen elreagál így visszamard a H2.
m(H2)=2000-250=1750g
Remélem megértetted! :)