Hány gramm hidrogént fejleszt 7 g vas sósavból? Hány g víz állítható elő 2 kg 12.5 tömeg% oxigént tartalmazó, hidrogénből és oxigénből álló gázelegyből? A reakció lejátszódása után melyik gázból hány g marad átalakulatlanul?


2016. máj. 29. 18:50
 1/2 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hányadikos vagy?
2016. máj. 30. 15:40
 2/2 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!


1,


Fe+2HCl=FeCl2+H2


m(Fe)=7g

n(Fe)=7/55,8=0,13mol

A vas s a hidrogén közötti arány 1:1 így:

n(Fe)=n(H2)

m(H2)0,13*2=0,26g


2,


4H2+2O2=4H2O


m(elegy)=2kg->2000g

W(elegy)%=12,5%(O2-re vonatkoztatva)

m(O2)=2000*0,125=250g

n(O2)=32/250=0,128mol

Az O2 és a víz aránya 2:4(azaz 1:2-es),tehát:

n(O2)=n(H2O) DE ÚGY,hogy 2x veszed az n(O2)-őt,mert 1:2-es az arány.

Tehát:

n(H2O)0,128*2=0,256mol

m(H2O)=0,256*18=4,608g


3,

Mivel az O2 teljesen elreagál így visszamard a H2.

m(H2)=2000-250=1750g

Remélem megértetted! :)

2016. máj. 30. 15:51