Nagyon fontos lenne, ezen a két feladaton múlik a kémia 8.év végi 4-esem, egész nap próbáltam megoldani, de egyszerűen nem megy. Nem értem. Szóval ha valaki le tudná írni az egész megoldást érthetően, akkor kérlek segítsetek, holnapra kell megcsinálnom, és tudom hogy így buta maradok, ha más csinálja meg, de én megpróbáltam és sehogyse értem!2016. máj. 29. 18:01
1/3 anonim válasza:
2 Fe + 6 HCl = 2 FeCL3 + 3H2
M(Fe) =56 g/mol
M(H2) = 2 g/mol
2*56 g vaból lesz 3*2 g hidrogén
7 g-ból X g hidrogén
X= 3*2*7/(2*56) = 0,375 g H2 keletkezik
2/3 anonim válasza:
Reakció egyenlet:
2 H2 + O2 = 2 H2O
Mink van
2 kg 12,5% = 2*12,5/100= 0,25 kg = 250 g O2
M(O2) = 16*2=32 g/mol
M(H2) = 2*1 = 2 g/mol
M(H2O) = 2+16= 18 g/mol
2*2 g hidrogén elreagál 32 g oxigénnel
X g hidrogén reagál 250 g oxigénnel
X=250*2*2/32 = 31,25 g Hidrogén reagál el
Hidrogén volt: 2000 g - 250 g = 1750 g
Maradék hidrogén : 1750-31,25 = 1718,75 g
Oxigén nem maradt
Keletkező víz tömege : 250+31,25= 281,25 g
Ellenőrzés , anyagleltár
Hidrogén + víz
1718,75 g + 281,25 g = 2000 g
1718,
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!!! <3 :D
2016. máj. 29. 19:21