SOS! Hány gramm hidrogént fejleszt 7 g vas sósavból? Hány g víz állítható elő 2 kg 12.5 tömeg% oxigént tartalmazó, hidrogénből és oxigénből álló gázelegyből? A reakció lejátszódása után melyik gázból hány g marad átalakulatlanul?

Nagyon fontos lenne, ezen a két feladaton múlik a kémia 8.év végi 4-esem, egész nap próbáltam megoldani, de egyszerűen nem megy. Nem értem. Szóval ha valaki le tudná írni az egész megoldást érthetően, akkor kérlek segítsetek, holnapra kell megcsinálnom, és tudom hogy így buta maradok, ha más csinálja meg, de én megpróbáltam és sehogyse értem!

2016. máj. 29. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

2 Fe + 6 HCl = 2 FeCL3 + 3H2


M(Fe) =56 g/mol

M(H2) = 2 g/mol


2*56 g vaból lesz 3*2 g hidrogén

7 g-ból X g hidrogén


X= 3*2*7/(2*56) = 0,375 g H2 keletkezik

2016. máj. 29. 19:01
 2/3 anonim ***** válasza:

Reakció egyenlet:


2 H2 + O2 = 2 H2O


Mink van

2 kg 12,5% = 2*12,5/100= 0,25 kg = 250 g O2


M(O2) = 16*2=32 g/mol

M(H2) = 2*1 = 2 g/mol

M(H2O) = 2+16= 18 g/mol


2*2 g hidrogén elreagál 32 g oxigénnel

X g hidrogén reagál 250 g oxigénnel


X=250*2*2/32 = 31,25 g Hidrogén reagál el


Hidrogén volt: 2000 g - 250 g = 1750 g

Maradék hidrogén : 1750-31,25 = 1718,75 g

Oxigén nem maradt

Keletkező víz tömege : 250+31,25= 281,25 g


Ellenőrzés , anyagleltár

Hidrogén + víz

1718,75 g + 281,25 g = 2000 g



1718,

2016. máj. 29. 19:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!!! <3 :D
2016. máj. 29. 19:21