Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kalcium-hidroxidban szán-dioxi...

Kalcium-hidroxidban szán-dioxidot vezettünk.10 gramm oldhatatlan agyag vált ki a reakció során. Hány gramm szén-dioxidot kötött meg a kalcium-hidroxid?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Először is tudni kell a feladathoz a reakciónak az egyenletét: a kalcium-hidroxid(habarcs) levegőn állva szén-dioxidot köt meg,elkarbonátosodik.

Ca(OH)2+CO2->CaCO3+H2O

És melléktermékként a reakcióban víz keletkezik,amiben a kalcium-karbonát nem oldódik,tehát a CaCO3-nak lesz 10g a tömege.A moláris tömeg ismertében ki tudjuk számolni a molszámokat. n=m/M 10/100=0,1 mol CaCO3,a reakcióhoz ugyanennyi CO2 kell,tehát kell a szén-dioxid moláris tömege ami 44g/mol tehát ha ezt beszorozzuk a CO2 anyagmennyiségével(44*0,1)akkor megkapjuk hogy 4,4g széndioxidot kötött meg a kalcium-hidroxid.

megpróbáltam minél világosabban,lépésről lépésre leírni a számítás menetét,remélem érthető voltam és tudtam segíteni:)

2011. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hű! köszönöm szépen :D
2011. ápr. 10. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!