1. Hány gramm hidrogén-klorid állítható elő 7g klórból? 2. Hány gramm oxigénnel reagál 10mol szén?

2011. okt. 13. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Itt amit a 2. válaszban leírtam, alkalmazható ezekre is, csak H, Cl, O és szénnel.

2011. okt. 13. 18:18
 2/3 anonim válasza:
0%

1. H2 + Cl2 = 2 HCl

Cl2 = 7 g

Moláris tömege 35,5 g/mol -> Anyagmennyiség = 0,197 mol

1 mol Cl2 reagál 2 mol HCl-al ezért 0,394 mol lesz


2. C + O2 = CO2

C = 10 mol

1 mol C reagál 1 mol O2-el, O2 lesz 10 mol

O2 moláris tömege 16 g/mol, 10*16 = 160 g

2011. okt. 13. 18:28
 3/3 BKRS ***** válasza:

H2 + Cl2 = 2HCl

1 mol, vagyis 2*35 = 70g Cl2 -bol keletkezik

2 mol vagyis 2*(35+1)=72 g HCl

Nekunk 7g Cl2 van, ami 1/10 resze a fenti mennyisegnek,

vagyis akkor 1/10 resz HCl fog keletkezni is.

Tehat 7g Cl2-bol keletkezik 7,2g HCl.


---


C + O2 = CO2

1 mol szen reagal 1 mol oxigennel, ami 2*16=32g

10 mol szen ennek a tizszeresevel fog reagalni, vagyis 320g Oxigennel.

2011. okt. 13. 20:41