2011. okt. 13. 17:59
1/3 anonim válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..
Itt amit a 2. válaszban leírtam, alkalmazható ezekre is, csak H, Cl, O és szénnel.
2/3 anonim válasza:
1. H2 + Cl2 = 2 HCl
Cl2 = 7 g
Moláris tömege 35,5 g/mol -> Anyagmennyiség = 0,197 mol
1 mol Cl2 reagál 2 mol HCl-al ezért 0,394 mol lesz
2. C + O2 = CO2
C = 10 mol
1 mol C reagál 1 mol O2-el, O2 lesz 10 mol
O2 moláris tömege 16 g/mol, 10*16 = 160 g
3/3 BKRS válasza:
H2 + Cl2 = 2HCl
1 mol, vagyis 2*35 = 70g Cl2 -bol keletkezik
2 mol vagyis 2*(35+1)=72 g HCl
Nekunk 7g Cl2 van, ami 1/10 resze a fenti mennyisegnek,
vagyis akkor 1/10 resz HCl fog keletkezni is.
Tehat 7g Cl2-bol keletkezik 7,2g HCl.
---
C + O2 = CO2
1 mol szen reagal 1 mol oxigennel, ami 2*16=32g
10 mol szen ennek a tizszeresevel fog reagalni, vagyis 320g Oxigennel.