Hány gramm víz és hány gramm szén-dioxid keletkezik 120g etán elégetésekor?

2011. okt. 12. 14:50
 1/1 BKRS ***** válasza:

etan: C2H6

C2H6 + 3,5O2 = 2CO2 + 3H2O


1 mol Etanbol tehat

3 mol viz es 2 mol CO2 keletkezik.


Vagyis

2*12+6 = 30g Etanbol

2*(12+32)=88g CO2 es 3*(16+2)=54g viz keletkezik.


Ezert

120g = 4*30 g Etanbol

4*88 = 352g CO2 es 4*54 = 216g viz keletkezik.

2011. okt. 12. 15:13