2011. okt. 12. 14:50
1/1 BKRS válasza:
etan: C2H6
C2H6 + 3,5O2 = 2CO2 + 3H2O
1 mol Etanbol tehat
3 mol viz es 2 mol CO2 keletkezik.
Vagyis
2*12+6 = 30g Etanbol
2*(12+32)=88g CO2 es 3*(16+2)=54g viz keletkezik.
Ezert
120g = 4*30 g Etanbol
4*88 = 352g CO2 es 4*54 = 216g viz keletkezik.