Fizika 7. osztály Egy gázbojler 33. 000KJ/kg égéshöjű földgázbol 700g-ot éget el a vízmelegítéshez. Mennyivel nőtt a bojlerben lévő víz belső energiája ennyi gáz elégetésekor?

2011. jún. 2. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

hőtan első főtétele alapján dE=Q+W

Q= a rendszerrel közölt hő

W=rendszeren végzett munka = -W'->rendszer által végzett munka.

mivel a térfogat állandó, ezért W=0

dE=Q

Q=0,7*33.000= 23.100 KJ

2011. jún. 2. 22:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!!!
2011. jún. 2. 23:10