Mi erre a feladatra a megoldás?


Erre mi a megoldás és miért?


Legyen A egy adott háromelemű, B pedig egy adott kételemű halmaz. Hány A -> B leképzés van?



2018. jún. 5. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérem, ezért kell tudni a definíciókat, anélkül nem fog menni:


Definíció: Relációknak nevezzük az A×A részhalmazait, azaz σ reláció, ha σ⊆A×A(=A^2). Egy A-ból B-be menő megfeleltetés az A×B részhalmaza, azaz σ egy A→B megfeleltetés, ha σ⊆A×B


Definíció: Az f⊆A×B megfeleltetést akkor nevezzük leképezésnek, ha BÁRMELY a∈A-hoz LÉTEZIK pontosan egy olyan b∈B, amelyre (a,b)∈f.


---


Ezek után, tehát van két halmazunk, mondjuk a következő elemekkel:


A={autó, motor, gyalogos}

B={fehér, fekete}


Ezek között van egy megfeleltetés, ami LEKÉPEZÉS, ez most legyen mondjuk "f".


Mivel leképezésről van szó, ezért tudjuk, hogy minden "A" halmazban lévő elemhez tartozik PONTOSAN egy "B" halmazbeli elem, tehát felsorolással ez a következő lesz:


f={(autó,fehér), (autó,fekete), (motor, fehér), (motor, fekete), (gyalogos, fehér), (gyalogos, fekete)}


Ezek után megszámolod hány elemet tartalmaz az "f" leképezés.


Házi feladat: A leképezés elemszámának meghatározásához van egy tétel is. -> Utánanézni!

2018. jún. 5. 22:54
 2/2 anonim ***** válasza:

A definíció oké, lásd: [link] , de utána mi a retket csinálsz??? A kopipészt után semmi értelme a hozzászólásodnak…


Egyszerűen annyi történik, hogy a leképezésnél A minden eleméhez választunk egy elemet B-ből, jelen esetben a választott elem mindig 2-2 féle lehet a korábbi választásoktól függetlenül (mert B kételemű). Mivel A-ban összesen 3 elem van, ezért a leképezések száma összesen

2*2*2 = 2^3 = 8.

2018. jún. 5. 23:54