Ez hogyan jött ki? Matek, szögfüggvények.

[link]

2018. máj. 25. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ez komoly? 7^2+9^2-11^2 = 9 ... 2*7*9 126

9/126? egyszerűsited 9-en 1/14 = 0,0714

cosalfa=0,0714 <ugyebár cos^-1(0,0714) (Számológépbe: 2ndF cos,0,0714)


És lám kijött az eredmény

2018. máj. 25. 16:34
 2/4 sharkxxx ***** válasza:

cos(a) = (7^2 + 9^2 - 11^2)/(2*7*9)

cos(a) = (49 + 81 - 121)/126

cos(a) = 9/126

cos(a) = (1*9)/(14*9)

cos(a) = 1/14

cos(a) = 0,0714

a = arccos(0,0714)

a = 85,9

2018. máj. 26. 11:02
 3/4 A kérdező kommentje:

De nem ugy van, hogy 0,0714 ×180 / pi?

Mert ekkor valami 57 fok jon ki.

2018. máj. 26. 13:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A *180/Pi művelettel radiánból lehet fokba átváltani egy szögnek a nagyságát. Semmi köze a feladathoz.

De amúgy is 0,0714*180/Pi-re hogy kaptál 57 fokot? Mert ennek az értéke 4,0909, arccos(4,0909) meg nincs értelmezve (sosem haladja meg az 1-et a koszinusz függvény).

2018. máj. 26. 13:30