Három azonos térfogatú, hőmérsékletű tartályban azonos tömegű szén-monoxid, nitrogén és butén gáz van. A CO nyomása 100 kPa. Mekkora a nyomás a többi tartályban?

A nitrogéngázt tartalmazóban azonos, a butén tartalmazóban 49,9kPa?
2018. máj. 24. 18:02
 1/2 Arp Du ***** válasza:

Sztem is

(általános gázegyenlet alapján

p*V=n*R*T. n=? CO és N2 ugyanannyi mol, butén feleannyi mol, ezért p nyomás is feleannyi)

2018. máj. 24. 22:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 25. 06:15