2018. máj. 24. 17:55
1/5 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolok nem jön ki sehogy.
2018. máj. 24. 22:28
2/5 A kérdező kommentje:
Senki? :(
2018. máj. 27. 20:18
3/5 Arp Du válasza:
a víz valószínűleg gőzzé alakul
az általános gáztörvénnyel:
p*V=n*R*T
p= ? (Pa)
V= 2 L= 2 dm3= 0,002 m3
9g víz:
n= m/M= 9g /18g/mol= 0,5 mol víz
R= 8,314 J/mol*K
T= 500 +273= 773 K
ha csak a gőz nyomását számoljuk a kuktában
p*V=n*R*T átalakítva:
p= n*R*T/V= 0,5 *8,314 *773 /0,002= 1 606 680 Pa= 1607 Pa gőz
______
ha a kuktában lévő levegőt is figyelembe vesszük:
9g víz -> 9 ml= 0,009 dm3 térfogatot tesz ki
a maradék 2 dm3 -0,009= kb. 2 dm3 térfogatban levegő van
20°C-on ebben n=? (mol) levegő
p= 101325 Pa légköri nyomás
T= 20 +273= 293 K
p*V=n*R*T
n=p*V/(R*T)
n= 101325 Pa *0,002 m3 /(8,314*293)= 0,0832 mol gáz (levegő)
0,5 mol gőz +0,0832 mol levegő= 0,5832 mol gáz
p= n*R*T/V= 0,5832 *8,314 *773 /0,002= 1 874 032 Pa= 1874 kPa gőz + levegő
5/5 A kérdező kommentje:
Ah. Köszi. Így már vili, hogy ki kell számolni a levegő és a folyadék mol számát, majd ezt kell belerakni. Nem így csináltam akkor azért nem jött ki.
2018. máj. 27. 21:47