2017. dec. 1. 11:21
1/2 A kérdező kommentje:
A végén lemaradt, hogy 20%-al csökken.
2017. dec. 1. 11:22
2/2 anonim válasza:
Az ideális gáz állapotegyenlete kell neked. Ez fontos, tanuld meg!
pV = nRT
Az egyenlet jobb oldalán változik a hőmérséklet. Az anyagmennyiség nem. (A moláris gázállandó pedig ugye állandó.) Hányszorosára növekszik a jobb oldal? Ehhez a hőmérséklethez K egységet kell hasznánlnunk. 27 C = 300 K. Az új hőérséklet 313 K. 313 / 300 = 1,043
A bal oldalt is szoroznunk kell 1,043-del. A térfogat nem változik, így egyértelmű, hogy a nyomást kell szoroznunk 1,043-del. 2*10⁵ Pa * 1,043 = 2,087*10⁵ Pa.
A B esetben az egyenlet jobb oldala nem változik, így a balnak sem szabad. A nyomás és a térfogat fordított arányban áll egymással.
Az egyenletnek állnia kell. A jobb oldalon