1. Hány oldalú sokszögnek van annyi átlója mint ahány oldala? 2. Bontsa fel a 240-t olyan tényezőkre melyek összege 31!


2018. máj. 23. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
5; 15x16
2018. máj. 23. 23:28
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. feladathoz

n(n - 3)/2 = n


2. feladathoz

H a két tényező x és y, akkor írható

x + y = 31

x*y = 240


Megoldod és elégedetten hátradőlsz. :-)

2018. máj. 24. 15:59