Mi az a teljes négyzetes eltérés?

És hogyan írhatom fel statisztikában?

2018. máj. 17. 19:52
 1/1 Arp Du ***** válasza:

[link]

ebben találtam:

Variancia (szórásnégyzet), ami tehát a négyzetösszegek átlaga, vagy átlagos négyzetes eltérés:

σ^2=Σ(X-µ)^2/N

X: adatok

µ: átlag

N: adathalmaz elemeinek száma


akkor a teljes négyzetes eltérés az talán ez:

Σ(X-µ)^2


pl. 0, 1

átlag µ= 0,5

Σ(X-µ)^2= (0-0,5)^2 + (1-0,5)^2= 0,25 +0,25= 0,5

2018. máj. 21. 09:00