És hogyan írhatom fel statisztikában?2018. máj. 17. 19:52
1/1 Arp Du válasza:
ebben találtam:
Variancia (szórásnégyzet), ami tehát a négyzetösszegek átlaga, vagy átlagos négyzetes eltérés:
σ^2=Σ(X-µ)^2/N
X: adatok
µ: átlag
N: adathalmaz elemeinek száma
akkor a teljes négyzetes eltérés az talán ez:
Σ(X-µ)^2
pl. 0, 1
átlag µ= 0,5
Σ(X-µ)^2= (0-0,5)^2 + (1-0,5)^2= 0,25 +0,25= 0,5