Npdc kérdése:

Valószínűség számítás feladat. Tudod a megoldást?


Sziasztok, kérlek segítsetek megválaszolni a kérdést, ha kérhetem, a megoldás folyamatát is írjátok le lépésről lépésre :)


A feladat tömören így szólt (bocsi, nem emlékszem pontosan):


Karcsi elment kaszinózni a barátaival, úgy döntött hogy a Rulett asztalnál próbál szerencsét. Az Rulettben különböző variációkban tehetik meg a játékosok a tétjeiket. Karcsi úgy dönt, hogy ő az 1-12 oszlop/tucat jelölésre pakolja tétjeit, amivel akkor nyer, ha 1-12 számot pörgetnek. Karcsi egymás után 4x akarja 1-12 számokat csoportosító jelölésre pakolni a tétjeit. Mennyi a valószínűsége annak, hogy zsinórban négyszer 1-12 számot pörgetnek, ha az asztal 0-36-ig van számozva?


Bocsi a debil megfogalmazást, homályos emlékezetből jött. A helyes választ előre is köszönöm :)



2018. máj. 16. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy egyszer azt pörgetik, annak p = 12/37 a valószínűsége, mert 37 szám van. Mivel az egymás utáni pörgetések egymástól függetlenek, ezért a kérdéses valószínűség

p^4 = (12/37)^4 = 20736/1874161 ≈ 1,11 %.

2018. máj. 16. 19:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2018. máj. 16. 19:17