2018. máj. 15. 20:43
1/4 anonim válasza:
1s alatt kiszámolod mennyit folyik 7,2km/h sebességgel.
Ezzel elosztod az 5000-t.
Csak figyelj majd az átváltásokra.
2/4 A kérdező kommentje:
Igen. 5000m3/25.92=192m2
Vagy a köbmétert is át kell váltanom? Az I=m3/s A folytonossági tétellel számoltam de nem a könyv szerinti eredmény jött ki. A=2500m2 kéne kijönnie...
2018. máj. 15. 21:07
3/4 anonim válasza:
7,2 km/h= 2 m/s, azaz 1 s alatt 2 m-t tesz meg.
5000/2=2500 m^2
4/4 A kérdező kommentje:
Èn b...m. ilyen hibát...
2018. máj. 16. 09:23