7,2 km/h átlagsebességgel 5000m3 viz folyik keresztül egy területen 1s alatt. Mekkora a keresztmetszet?

2018. máj. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

1s alatt kiszámolod mennyit folyik 7,2km/h sebességgel.

Ezzel elosztod az 5000-t.

Csak figyelj majd az átváltásokra.

2018. máj. 15. 20:57
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen. 5000m3/25.92=192m2

Vagy a köbmétert is át kell váltanom? Az I=m3/s A folytonossági tétellel számoltam de nem a könyv szerinti eredmény jött ki. A=2500m2 kéne kijönnie...

2018. máj. 15. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

7,2 km/h= 2 m/s, azaz 1 s alatt 2 m-t tesz meg.

5000/2=2500 m^2

2018. máj. 15. 21:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Èn b...m. ilyen hibát...
2018. máj. 16. 09:23