Távvezeték egy-egy vezetőjének ellenállása 10,5 Ω. Az energiaforrás kapcsain 3 kV-ot, a fogyasztó kapcsain 2790 V-ot mérünk. Mekkora áram folyik a távvezetéken?

Elektrotechnika.. valaki megtudná mondani hogy jön erre ki 10 ohm? Köszi!

2018. febr. 26. 16:01
 1/3 sharkxxx ***** válasza:

R = 10,5ohm

U = 3000V - 2790V = 210V

I = U/R = 210V/10,5ohm = 20A

2018. febr. 26. 16:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem ohm, hanem A. De az tuti hogy 10A. Nem 20. Csak azt nem tudom, hogy jött ki.
2018. febr. 26. 16:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja semmi.. megvan! A távvezeték EGY-EGY vezetőjének az ellenállása 10,5 ohm, azaz két db ellenállás van, amit össze kell adni és úgy használni az U/R-es képletben. Oké megvan! Köszi
2018. febr. 26. 16:55