Ebben is tudna valaki segítségét? Köszii
Plusz ezek voltak zárójelben a feladat mellett:
(0,6m/s, 4min 10s)
2017. dec. 12. 16:40
2/3 A kérdező kommentje:
B..szki :'D de sík vagyok.. a számolási menetet valaki azért leírná, hogy tiszta legyen? ._.
2017. dec. 12. 16:53
3/3 anonim válasza:
Rajzold fel a folyó két partját mint párhuzamos egyeneseket. Egy közös merőleges az evezési irány és sebesség, és a folyó partjával párhuzamosan a sodrása miatt van egy szállító sebeség. A kettő eredője a valóságos haladási irány.
A folyó sodrási sebességét arány számítással határozod meg.
500 m / 7,2 km/h = 150 m / folyósebessége
Ebből: folyósebessége = (7,2*150)/500 km/h
Az átkelési idő független a sodrás sebességétől.
v=s/t
Ebből: t=0,5 km / 7,2 km/h
Fontos hogy km/h esetén a távolság is km legyen és nem méter.
Ha percben kell, utána szorzod 60-nal.
4,16666 perc azaz 4 perc, és a 0,1666 ismét 60 nal szorozva kapod, hogy még 10 mp.