Egy 2 dm élhosszúságú 0,5 g/cm^3 sűrűségű fakockát egy 3 dm élhosszúságú 2,5 g/cm^3 sűrűségű kőkockát fonállal összekötünk, azután mély vizbe dobjuk. Mekkora erő feszíti a fonalat?
Előre is köszi :)
2018. máj. 12. 14:14
1/2 anonim válasza:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
Itt egy hasonló. Ez alapján meg tudod csinálni.
2/2 anonim válasza:
Csak nálad a Vfa=2*2*2 = 8 l , a Vkő=3*3*3=27 l. A többi ugyanaz. Csak behelyettesíted a másik szám helyére és számológéppel kiszámolod.