Mértani sorozat 2. tagja 6 harmadik tagja -18 hogy szamoljam ki az eslő tagjat?

2018. máj. 7. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

a2=6

a3=-18


q=a3/a2=-3

a1=a2/q=-2

2018. máj. 7. 20:20
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi az q
2018. máj. 7. 20:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja már ertem
2018. máj. 7. 20:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi
2018. máj. 7. 20:30
 5/5 anonim válasza:
100%
látom a 25 pontért fogsz küzdeni xD
2018. máj. 7. 20:50