Ezt az egyeletet hogy kell megoldani?


2^x=10


Kérlek segítsetek, lehet hogy lesz ilyen az érettségiben és nem értem hogy kell megcsinálni.



2018. máj. 7. 14:17
 1/3 A kérdező kommentje:
*egyenletet
2018. máj. 7. 14:18
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. máj. 7. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A link valamiért nem akart jó lenni...


Veszed pl mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát.

lg2^x=lg10 -» x*lg2=lg10 -» x=lg10/lg2 -» x=3,322

2018. máj. 7. 14:22