2^x=10
Kérlek segítsetek, lehet hogy lesz ilyen az érettségiben és nem értem hogy kell megcsinálni.
2018. máj. 7. 14:17
1/3 A kérdező kommentje:
*egyenletet
2018. máj. 7. 14:18
3/3 anonim válasza:
A link valamiért nem akart jó lenni...
Veszed pl mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát.
lg2^x=lg10 -» x*lg2=lg10 -» x=lg10/lg2 -» x=3,322