Sziasztok!
A feladat így szól:
Egészítsd ki a következő kifejezéseket úgy, hogy egy kéttagú kifejezés négyzetével legyenek egyenlők!
Régebben megcsináltam, és az jött ki, hogy (2y³)², de most megcsináltam újra, és (20y³)² lett az eredmény.
Melyik a jó válasz és miért?
tegnap 20:38
2/2 steven95 válasza:
(a+b)(a+b) = a(a+b)+b(a+b) =a^2 + ab + ba + b^2 = a^2 + 2ab + b^2
Azért "kell" megtanulni a teljes négyzetet hogy ne kelljen folyton levezetni (bár elég rövid egy levezetés).
100x^10 + 40x^5y^3 + ?
Azonosítani kéne a-t és b-t:
100x^10=(10x^5)^2
40x^5y^3=2(10x^5)(2y^3)
Így b^2=(2y^3)^2=4y^6