Matek, kéttagú kifejezés kiegészítés?


Sziasztok!

A feladat így szól:

Egészítsd ki a következő kifejezéseket úgy, hogy egy kéttagú kifejezés négyzetével legyenek egyenlők!

[link]

Régebben megcsináltam, és az jött ki, hogy (2y³)², de most megcsináltam újra, és (20y³)² lett az eredmény.

Melyik a jó válasz és miért?



tegnap 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
4y6
tegnap 20:43
 2/2 steven95 ***** válasza:

(a+b)(a+b) = a(a+b)+b(a+b) =a^2 + ab + ba + b^2 = a^2 + 2ab + b^2

Azért "kell" megtanulni a teljes négyzetet hogy ne kelljen folyton levezetni (bár elég rövid egy levezetés).

100x^10 + 40x^5y^3 + ?

Azonosítani kéne a-t és b-t:

100x^10=(10x^5)^2

40x^5y^3=2(10x^5)(2y^3)

Így b^2=(2y^3)^2=4y^6

tegnap 21:23