Egy pénzérmét egymás után 3szor feldobunk. Mi a valószínűsége hogy legalább egyszer fejet dobtunk? És 9 az x+1ediken lehet egyenlő 27el?

2010. jún. 14. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

0,5^3 = 0,125 a valószínűség

A második kérdésre a válasz attól függ, hogy x mely számok halmazából kerül ki. Ha x egész akkor a válasz: nem. Ha x valós akkor szerintem igen.

2010. jún. 14. 08:48
 2/5 anonim válasza:
0%

Elsőként: háromszor dobod föl, tehát három az összes eset. Ebből a jó eset, tehát hogy fejet dobsz, az egy. És mivel jó eset per összes eset, ezért 1/3, vagyis 33% az esélye.

9 az x+1. hatványon: 27=9^3 vagyis 3=1+x, ebből következik, hogy 2=x. Értés van?

2010. jún. 14. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
9^3 az szerintem nem 27
2010. jún. 14. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első példa összes eset 2^3 azaz 8

kedvező eset: LEGALÁBB egy fej, és kettő írás ÉS két fej egy írás ÉS három fej (a sorrend fontos) = 3+3+1 = 7

mi a kedvezőtlen eset? amikor három írást dobunk, ebből egy darab van

kedvező / összes eset = 7/8 = 0,875 a valószínűsége


------------


a második példában X értéke 0,5 (Casio fx-991ES számológép által)

így a hatványban 1,5 lesz, ami háromketted.

magyarul négyzetgyök 9 a harmadikon = 27

2010. jún. 14. 09:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak mindent elhiszek...Én is igy gondoltam :-D
2010. jún. 14. 16:56