Már többször feltették a kérdést, de még mindig nem értem hogyan kéne kiszámolni.
Köszi ;)
2018. ápr. 30. 15:12
1/1 Minekvan válasza:
Levegőben a testre F1=m*g erö hat. F1=10N ugyanakkor m=ro*V, így F1=ro*V*g
Hozzáteszem, hogy a levegő felhajtóerejével nem számoltam.
A vízben ható erők F1-F2=Ff, F2=7,2N, Ff=felhejtó erő, ro*V*g-F2=rovíz*V*g, ebből F2=V*g*(ro-roviz)
A két egyenletet rendezzük V*g=V*g , F2/(ro-roviz)=F1/ro, ro=F1*roviz/(F1-F2)
Beírva az ismert értékeket kiszámoljuk a test sűrűségét ro=3571,4kg/m3
A test sűrűségének ismeretében kiszámolható az ismeretlen folyadék sűrűsége.
F=8N,F1=10N, F1-F=rox*V*g, V=m/ro, rox=ro(1-F/F1)=714,28kg/m3.