Egy test súlya a levegőben 10N, vízbe 7,2N, egy ismeretlen sűrűsegu folyadékban 8N. Mekkora a test anyagának sűrűsége? Mekkora az ismeretlen folyaddék sűrűsége?


Már többször feltették a kérdést, de még mindig nem értem hogyan kéne kiszámolni.

Köszi ;)


2018. ápr. 30. 15:12
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Levegőben a testre F1=m*g erö hat. F1=10N ugyanakkor m=ro*V, így F1=ro*V*g

Hozzáteszem, hogy a levegő felhajtóerejével nem számoltam.

A vízben ható erők F1-F2=Ff, F2=7,2N, Ff=felhejtó erő, ro*V*g-F2=rovíz*V*g, ebből F2=V*g*(ro-roviz)

A két egyenletet rendezzük V*g=V*g , F2/(ro-roviz)=F1/ro, ro=F1*roviz/(F1-F2)

Beírva az ismert értékeket kiszámoljuk a test sűrűségét ro=3571,4kg/m3

A test sűrűségének ismeretében kiszámolható az ismeretlen folyadék sűrűsége.

F=8N,F1=10N, F1-F=rox*V*g, V=m/ro, rox=ro(1-F/F1)=714,28kg/m3.

2018. ápr. 30. 21:43