Mr.Print kérdése:

A tehetelenség tömeget úgy határozzuk meg, hogy ismeretlen tömegű testre ismert nagyságú erőket alkalmazunk és megmérjük a test gyorsulását Hogyan mérjük meg a test gyorsulását? Ismert nagyságú erőket, az mit jelent?

Fizika HF(HARD)!!!!

2017. dec. 20. 20:19
 1/4 Roflkopter ***** válasza:

F=m*a


A szöveg azt írja le szóban, hogyha tudod az F-t meg az a-t ki tudod számolni az m-t. Az F erő legyen mondjuk előfeszített rugóból származó erő. Elengeded a rugót, megnézed, hogy az ismert F erő hány m/s-re gyorsította fel a testet kijön az m.

2017. dec. 20. 21:09
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogyan mérem mega test gyorsulását?

Usmert nagyságú erőket, ez mit jelent?

2017. dec. 20. 21:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Hogyan mérem mega test gyorsulását?

Hogy mérem meg az erőt? Mérőszerkezet nékül?

2017. dec. 20. 21:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan mérem mega test gyorsulását? "


A gyorsulását közvetlenül sehogy.

Megméred, hogy hol van a test 1mp után és 2 mp után.

Ebből kiszámolható, hogy 0-tól 1 mp-ig mekkora utat tett meg.

És 0-tól 2mp-ig mekkora utat.


Ebből a 2 adatból már tudod számolni a gyorsulását.

s=a/2*t^2

s1=a/2

s2=2a


s2-s1 = 2a-a/2 = 3/2 * a


a = (s2-s1)*2/3


"ismeretlen tömegű testre ismert nagyságú erőket alkalmazunk"


Az erőkről feltételezzük, hogy ismertek, ezzel szerintem nem kell foglalkoznod ebben a feladatban.


De például az egy módszer, hogy leteszed az ismeretlen testet az asztalra, kötelet kötsz rá, a kötelet átveted egy csigán, a kötél másik végére ismert tömegű testet akasztasz. Akkor az ismeretlen testre a kötélen keresztül M*g erő fog hatni.

2017. dec. 21. 09:39